Jakie olejki eteryczne są bezpieczne

Dlaczego olejki eteryczne doTerra?

Zachwyciłam się olejkami eterycznymi doTerra, bo doświadczyłam tego , że są czyste i naturalne.

 

To moje kolejne podejście do olejków eterycznych. Kiedyś kupiłam kilka żeby zrobić odświeżacz powietrza do domu ale zapach który miał być przyjemny, przeszkadzał, przytłaczał a w efekcie powodował ból głowy. Olejek stał i zbierał kurz a w końcu wyrzuciłam go do śmieci.

 

Olejki do Terra przyjemnie pachną a jednocześnie są delikatne. Niektóre z zapachów przywodzą wspomnienia: mięta – ogródek u babci, lawenda – wspomnienia wakacji na wsi i sianokosów, pomarańcz – dobra kawiarnia ze świeżo wyciskanymi sokami. Olejki poprawiaja nastrój to pewne, i jeszcze napiszę o tym więcej a teraz wyjaśnię dlaczego tak się dzieje.

 

Plantacje olejków eterycznych

DoTerra do produkcji olejków sprowadza surowiec od lokalnych plantatorów z całego świata.

I tak np. Pomarańcze i cytryny pochodzą z Sycylii, lawenda, mięta. Są to uprawy do których nie używa się nawozów a rośliny rosną naturalnie i same wytwarzają substancje, które mają je chronić przed grzybami, szkodnikami i chorobami. Te substancje to olejki eteryczne i to ich właściwości wykorzystuję teraz w moim domu. Każdy olejek ma właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybiczne oraz dodatkowe działanie, które możemy świadomie wykorzystywać w codziennym życiu. Mięta na przykład pomaga w koncentracji a dzika pomarańcza poprawia nastrój i dodaje energii.

 

Wróćmy do lokalnych plantatorów. Zazwyczaj są to plantacje z krajów rozwijających się, gdzie nie dotarły wielkie koncerny. Siłą rzeczy są to kraje gdzie ludzie żyją z własnej ciężkiej pracy. DoTerra godziwie płaci im za tę pracę a także wspiera lokalny rozwój dzięki fundacji healing hands. Przekonuje mnie podejście odpowiedzialności społecznej – dla mnie doTerra to uczciwy i godny zaufania partner biznesowy.

 

Jak pozyskuje się olejki eteryczne z roślin

 

Najczęstszym sposobem pozyskania olejków jest destylacja parą wodną oraz tłoczenie na zimno. Cały proces jest ściśle monitorowany przez naukowców doTerry,  bo każdy szczegół ma wpływ na jakość olejku. Nie jestem techniczna dlatego nie opowiem wam dokładnie jak to wygląda. Wybaczcie!

DoTerra postawiła na jakość i dlatego oferuje nam olejki w 100% naturalne i skoncentrowane.

Dzięki temu nie musi dodawać wypełniaczy ani sztucznych aromatów bo te naturalne są wystarczająco intensywne.

 

CPTG Czysta jakość terapeutyczna olejków eterycznych doTerra

Olejki eteryczne używane są w przemyśle chemicznym, spożywczym i wellnes. Poniżej grafika jaka jest czystość (mam tu na myśli brak wypełniaczy i sztucznych aromatów.

klasa czysta jakośc terapeutyczna

 

Olejki doTerra możemy stosować do wewnątrz np. dodając kilka kropli do wody.

Nie spotkałam dotąd takich olejków a wręcz przeciwnie na opakowaniach zawsze były ostrzeżenia, tylko do użytku zewnętrznego. Zewnętrznego? Przecież ja to wdychałam a więc ostatecznie i tak było to użycie wewnętrzne!

 

Mamy dostęp do wielu produktów i tylko od nas zależy, który wybierzemy!

Z powodów które przedstawiłam powyżej dla bezpieczeństwa mojej rodziny wybieram olejki eteryczne doTerra.

Jeśli zainteresował cię temat olejków eterycznych i chciałabyś dowiedzieć się więcej daj znać. Organizuję lekcje olejkowe na których można powąchać konkretne olejki i posłuchać o ich zastosowaniu w życiu codziennym.

kliknij tutaj żeby zobaczyć aktualny kalendarz spotkań.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *