Opieka nad dzieckiem Mińsk Mazowiecki czyli Ciocia Bajka czyta dzieciom

Ciocia Bajka czyta dzieciom

Pomagam mamom w opieka nad dzieckiem Mińsk Mazowiecki. Kiedy opiekuję się dzieckiem niezależnie od tego czy jest to moja córka, czy dzieci kuzynów, czy podopieczni lubię pokazywać im książki. Świat książek jest ciekawy, można się przy tym nieźle bawić a dziecko dodatkowo uczy się słów.

Dzieci zdobywają wiedzę wszystkimi zmysłami

Opieka nad dzieckiem Mińsk Mazowiecki, to też przekazywanie wiedzy. Kiedy czytamy z dzieckiem pokazujemy mu obrazki i opowiadamy, co się na nich dzieje. Możemy ponazywać dzieci a potem bawić się w czy wiesz co to? albo gdzie znajdę? Pozwalam dziecku przekręcać strony, bo to usprawnia jego rączki. Zadaję pytania czy wie, co znaczy dane słowo. Jeśli nie to od razu tłumaczę i upewniam się czy zrozumiało.

Czytanie to zabawa

Zawsze znajdzie się okazja, żeby się powygłupiać. Wystarczy powiedzieć coś tubalnym głosem lub przez nos a dodając głupie miny śmiejemy się razem. To niepowtarzalna okazja do budowania relacji poprzez bliskość i zabawę. W sumie nam dorosłym zabawa jest potrzebna tak samo jak dzieciom.

Biblioteczka w Cool School

Kiedy opiekuję się dziećmi w Cool School w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 25, to korzystam z okazałej biblioteczki. Znajduję tam historyjki po polsku i po angielsku, z maskotkami i takie z odkrywanymi polami.

Czytanie uspokaja emocje

Podczas czytania dziecko siada tak jak lubi najbardziej. Niektóre lubią się przytulić siedząc na kolanach, inne oglądają w bezpiecznej dla siebie odległości a jeszcze inne bawią się podczas czytania. Wszystkie te postawy są ok a ja zawsze z uwaga obserwuję granice dziecka.

Jeśli chcesz wyciszyć dziecko przed snem rekomenduję olejek lawendowy, bo działa szybko i pięknie pachnie. Kiedy go używam, myślę że czasem wyciszenie jest bardziej potrzebne mi a nie córce. Ale to takie niesprawiedliwe, że ludzie, którzy chcą iść spać muszą usypiać ludzi, którzy nie chcą spać 🙂

Zaopiekuję się Twoim dzieckiem

Zaopiekuję się Twoim dzieckiem najlepiej jak umiem w sali zabaw.

Sprawdź opinie tu

Zarezerwuj wolny termin 515 350 530 i do zobaczenia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *